Kabalcıoğlu, Tekstilde Dünyanın ünlü firmaların temsilcisi

  • 20 Ocak 2016
  • 4.119

Kabalcıoğlu İthalat İhracat İnşaat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kabalcıoğlu, Tekstil sektörüne hizmet veren firmalarının kendi alanında yüksek prestije sahip 7 Alman firmasının Türkiye, 1 İsveç firmasının da Ortadoğu temsilciliğini yaptıklarını söyledi.
Kabalcıoğlu, ‘ Firmamız müşteri memnuniyetini ve isteklerini ön planda tutmaktadır. Ulaştığımız güven sayesinde halı makinesi revizyonu ve şark mamullerinin üretimini de başlamış durumdayız. Halıcıların kullanmakta olduğu kesici ağızlar halı kesim bıçaklarının temsilcisiyiz’ dedi.

‘ HALIDA DOKUMA SİSTEMİNDE BİR İLK ‘
Kabalcıoğlu, halı sektöründe dünya liderliğini hedefleyen Gaziantep’e, en gelişmiş halı dokuma sistemi olah Hitex Robot Handuft’u getirerek bir ilke imza attıklarını söyledi.
İsveç firması Hitex’in tasarladığı dünyanın en gelişmiş robot halı dokuma sisteminin Türkiye distribütörlüğünü yaptıklarını vurgulayan Kabalcıoğlu, Halı dokuma işine farklı bir boyut kazandıran Hitex, son derece gelişmiş robot makine üreticisi olarak Türkiye pazarına kazandırdık. İnsan ufkunu zorlayan özgün tasarımı ve en zor desenleri bile detaylarına kadar dokuyabilme yeteneğine sahip robot tufting makinesini Türkiye’ye getirdikleri için mutlu olduklarını söyledi.

‘YÜKSEK KALİTE DEĞİŞİK İP KULLANIMI ‘
Tufting halılar, halı pazarındaki yerini sağlam bir şekilde aldığını vurgulayan Kabalcıoğlu, “Birçok renk seçeneği, yüksek kalite değişik ip kullanımı, zengin desen seçeneği bu tekniğin başlıca özellikleridir. Makineye kolayca ayar vermek suretiyle bukle, saçak, j-tuft gibi birçok dokuma tekniğini uygulayabiliriz. İp kalınlığı 0,3 numaraya kadar kullanılabilir. Hav yüksekliği 16–45 mm. arası verilebilir. Özel bir aparatla 4 mm. den başlayan bukle dokunabilir. Sonsuz renk seçeneği mevcuttur. Günlük üretim halının desenine bağlı olarak 4–6 metredir. Geniş bir tecrübe ile daha gelişmiş makineleri müşterilerimizin fikir ve düşünceleri ile gerçekleştirmeye devam etmekteyiz. Satış sonrası müşteri hizmetleri devam ediyoruz. Yedek parça ve teknik yardımların gerektiği durumlarda azami hassasiyet göstermekteyiz. Robot Halı Dokuma Makinesi’nden dünyada şu anda 35 tane var. Bunların 12 adedinin Türkiye’de olması makineye olan talebi göstermektedir. İspanya, Hollanda, Mısır, Çin, ABD, İrlanda gibi ülkelerde kullanılan robot halı dokuma teknolojisine inanılmaz bir yenilik getirmiştir” dedi.

“REFERANSLARIMIZ ARAP PRENSLERİ”
Robotun İsveççli tasarımcısı Lanse Runeman ise, Türkiye’nin kendileri için önemli bir pazar olduğunu belirterek, kar marjı son derece yüksek olan Hitex’in iyi ilişkiler içinde oldukları Türk firmalarına satmak istediklerini söyledi. Rumeman özel tasarım ve büyük zahmet isteyen siparişlerin kolayca dokunabildiği Hitex’in sanatsal ilmikleri ile görse özelliği mükemmel olan halılar yarattığına dikkat çekerek, “Şimdiye kadar ürettiğimiz halıların bazı referansları Kraliyet Aileleri, Arap prensleri, 5 yıldızlı oteller ve konferans salonları, yatlar, gemiler ve özel mekânlardır” dedi.